Evert Van Eyck: “Volgend seizoen gaat heel leuk worden”
Met de komst van Evert Van Eyck heeft de A-ploeg van coach Tom Vrijders een nieuwe troef in handen met het oog op het nieuwe seizoen in TDM2. De spelverdeler uit Overijse is de eerste actieve BNXT-speler uit de geschiedenis van BCAT. “Ik wil elke dag beter worden”, klinkt het bij de jonge twintiger.
Evert Van Eyck speelt volgend seizoen met een dubbele licentie. Zo zal hij enerzijds de kleuren van BCAT verdedigen en zal hij bij Brussels Basketball actief zijn op het allerhoogste niveau van België. Enkele weken geleden stond de kersverse transfer van onze club nog op het parket in de finale van de play-offs, waar hij met Kangoeroes Mechelen het onderspit moest delven tegen landskampioen Oostende.
“Die wedstrijden zijn een sportief hoogtepunt geweest”, vertelt Evert. “Ik ben bijna tien maanden out geweest met een blessure nadat ik vorige zomer bij de nationale U20 een kruisband scheurde en heb dus quasi het hele seizoen moeten missen. Dat ik net in de finale mijn eerste minuten heb mogen maken, was voor mij een bevestiging van al het harde werk dat ik tijdens mijn revalidatie heb gedaan.
Na de verloren titelstrijd kwam de 1m80-grote spelverdeler bij Brussels Basketball terecht, waar ze een club zochten waar Van Eyck met een dubbele licentie kan spelen. “Vorig jaar speelde ik met een dubbele licentie bij Guco Lier, maar ik wilde nu iets dichter bij huis spelen. Ik was in het verleden al bij Bavi Vilvoorde aangesloten, maar ben uiteindelijk bij BCAT terecht gekomen. Ik kende hier niemand persoonlijk, maar wist wel dat het een familiale club was. Op termijn wil ik een vaste waarde worden in eerste klasse. Ik hoop bij BCAT heel wat spelritme op te kunnen bouwen.”
Ondank de dubbele licentie zal de nieuwste BCAT-aanwinst zowat altijd inzetbaar zijn. “We hebben de kalenders al naast elkaar gelegd en momenteel zijn er slechts een drietal wedstrijden die elkaar overlappen”, zegt Evert. “Bij Brussels Basketball wordt er overdag getraind, zodat ik ’s avonds probleemloos kan aansluiten bij coach Tom.”
“Brussels speelt ook wel Europees, wat voor mij een nieuwe ervaring zal zijn. Ik zat de afgelopen vier zomers wel bij de nationale selecties van de U16 tot de U20, maar Europees spelen op clubniveau is toch nog iets anders. Ik had deze zomer graag het Europees Kampioenschap bij de U20 in Kreta gespeeld, maar we hebben uiteindelijk beslist dat het beter was om me te focussen op volgend seizoen.”
Intussen zat Evert al een eerste keer samen met de Heren A van BCAT. “Het was een leuke ontmoeting”, zegt hij. “Je merkt dat de spelers elkaar al heel lang kennen en dat het vrienden zijn. Volgend seizoen gaat heel leuk worden. Mijn ambitie is om plezier te maken en te genieten, maar ik speel om te winnen. Ik hoop hier een grote rol te krijgen en de kans te krijgen om mijn spel te spelen. Ik denk dat mijn sterkste wapens mijn basketbal-IQ en mijn drive zijn, al heb ik ook nog een degelijk shot”, aldus de linkshandige point guard.
Gevraagd naar advies voor de vele jonge talenten bij BCAT, is Evert Van Eyck zeer duidelijk. “Wat mij op een deftig niveau heeft gebracht, is mijn passie. En dat heb je, of dat heb je niet. Dat gevoel van te willen basketballen en te willen kijken naar wedstrijden. Het mag niet geforceerd aanvoelen. Het moet leuk zijn. Ook trainen moet leuk zijn, de mooie momenten die komen daarna vanzelf.”
C.V.
