
Dames & meisjeswerking bekroond met bekers
Het voorbije weekend wonnen zowel de Dames A als de M16 van BCAT de beker van Vlaams-Brabant. Dat laatste team zelfs voor het tweede seizoen op rij. Het is een bekroning van een traject dat de club al even geleden opstartte. Onze dames A zagen de titel in eerste provinciale in de slotminuten van de laatste speeldag door de vingers glippen en dat deed pijn. Niet in het minste voor de afscheid nemende kapitein Katrien Vercauteren. Zij viel in die wedstrijd gekwetst uit en zag Aarschot met de oppergaai lopen op eigen terrein. Maar even de cijfers erbij nemen om een toekomstbeeld te schetsen.
Bij zowel Aarschot, Hageland als andere Vlaams-Brabantse dames teams in 1e provinciale ligt de gemiddelde leeftijd een pak hoger dan bij onze Dames A. Na Katrien is onze oudste speelster op het terrein slechts 21 jaar. In 2e landelijke zien we enkel Grimbergen en Notre Dame Leuven weer als vertegenwoordigers van Vlaams-Brabant. Enkel Leuven en BCAT hebben in onze provincie een volledige stelling van meisjesteams van U10 tot en met M19.
We zijn erin geslaagd om een volledige doorstroming te realiseren op 8 jaar tijd en daar schuilt ambitie. Niet enkel om bij de jeugd op een hoog niveau ingedeeld te geraken maar ook om op termijn opnieuw met landelijk basket aan te knopen. Een promotie dit seizoen zou te vroeg geweest zijn. Met het basketpensioen van Katrien is het nu aan een piepjonge generatie dames om opnieuw voor de top te spelen en zo promotie af te dwingen onder de gedreven impuls van coach Eline. Ook zal er een tweede damesploeg in competitie ingeschreven worden volgend seizoen. Deze zal de kans bieden aan onze M16 en M19 meisjes om een tweede wedstrijd op senior-niveau te kunnen spelen elk weekend.
Bekers en titels zijn nooit een doelstelling binnen de club maar een gevolg van hard werken en goede begeleiding door onze coaches. We willen het maximale halen uit elke groep en zijn blij als dat af en toe verzilverd wordt (of … verguld).